Bieżące informacje

Na konkurs przyrodniczy "Upcycling" przysłano 29 prac wykonanych przez uczniów naszej szkoły.

Za najlepsze komisja uznała prace wykonane przez:

Judytę Żłobikowską klasa 1B

Do zrobienia projektu wykorzystałam starą spódnicę jeansową oraz fragmenty futerka i pozostałości skrawków spodni skórzanych, oczy i nos zrobiłam zaś z porwanej sukienki na nie nakleiłam uczy i nozdrza wycięte ze skrawków spodni, wąsy zrobiłam z kłębka nici. Z wyżej wymienionych rzeczy zrobiłam torebkę. Może ona służyć do noszenia podręcznych rzeczy, które zabieramy wychodząc z domu.

Do zrobienia projektu wykorzystałam starą spódnicę jeansową Do zrobienia projektu wykorzystałam starą spódnicę jeansową oraz fragmenty futerka i pozostałości skrawków spodni skórzanych oczy i nos zrobiłam zaś z porwanej sukienki na nie nakleiłam uczy i nozdrza wycięte ze skrawków spodni Z wyżej wymienionych rzeczy zrobiłam torebkę. Może ona służyć do noszenia podręcznych rzeczy, które zabieramy wychodząc z domu.

 

Wiolettę Zaniewską 1d

Konkurs przyrodniczy był dla mnie bardzo dobrą okazją stworzenia czegoś nowego! Lubię zajmować się twórczością, rękodziełem, robię to z głębi serca. W swojej szafie znalazłam rzeczy, które dawno nie nosiłam. Z kilku niepotrzebnych rzeczy powstał komplet- koszulka z krótkim rękawem i torebka, nazwałam go “strój walentynkowy”, bo jest bardzo miły i lekki. Wykorzystałam dwie stare koszulki i materiał tiulowy. Torebka utrzymuje się na złotym łańcuszku, a upiększa je czerwony kwiatek, który do niczego nie służył, także były wykorzystane igła i nić do szycia.
Z kilku niepotrzebnych rzeczy powstał komplet- koszulka z krótkim rękawem i torebka, nazwałam go “strój walentynkowy”, bo jest bardzo miły i lekki. Wykorzystałam dwie stare koszulki i materiał tiulowy. strój walentynkowy Torebka utrzymuje się na złotym łańcuszku, a upiększa je czerwony kwiatek, który do niczego nie służył, także były wykorzystane igła i nić do szycia. Torebka utrzymuje się na złotym łańcuszku, a upiększa je czerwony kwiatek, który do niczego nie służył, także były wykorzystane igła i nić do szycia.

strój walentynkowy - projekt

Amelię Wiszenko 2h

Upcycling to świetny sposób, aby nadać starym rzeczom nowe życie, przy wprowadzeniu świeżość do naszych szaf. Moim pomysłem są bardzo modne w tym sezonie spodnie wykonane metodą patchwork. Czarne spodnie kupiłam w sklepie z odzieżą używaną za jedyne 12 zł. Następnie zrobiłam przegląd szafy i wybrałam 2 zapomniane już spódnice oraz chustę bandamkę. Powycinałam kwadraty 25 cm x 25 cm. Każdy z nich założyłam i obszyłam na maszynie do szycia. Kolejnym krokiem było zszycie wszystkich materiałów ze sobą. Na koniec przyszłam wszystko do spodni i gotowe! Myślę, że jest to łatwy sposób, który odmieni nasze nudne spodnie i nada im nowej wartości.

Czarne spodnie kupiłam w sklepie z odzieżą używaną za jedyne 12 zł. Następnie zrobiłam przegląd szafy i wybrałam 2 zapomniane już spódnice oraz chustę bandamkę. Powycinałam kwadraty 25 cm x 25 cm. Każdy z nich założyłam i obszyłam na maszynie do szycia. Kolejnym krokiem było zszycie wszystkich materiałów ze sobą. Na koniec przyszłam wszystko do spodni i gotowe! Na koniec przyszłam wszystko do spodni i gotowe!