Na konkurs przyrodniczy "Upcycling" przysłano 29 prac wykonanych przez uczniów naszej szkoły.

Za najlepsze komisja uznała prace wykonane przez:

Judytę Żłobikowską klasa 1B

Do zrobienia projektu wykorzystałam starą spódnicę jeansową oraz fragmenty futerka i pozostałości skrawków spodni skórzanych, oczy i nos zrobiłam zaś z porwanej sukienki na nie nakleiłam uczy i nozdrza wycięte ze skrawków spodni, wąsy zrobiłam z kłębka nici. Z wyżej wymienionych rzeczy zrobiłam torebkę. Może ona służyć do noszenia podręcznych rzeczy, które zabieramy wychodząc z domu.

 

Wiolettę Zaniewską 1d

Konkurs przyrodniczy był dla mnie bardzo dobrą okazją stworzenia czegoś nowego! Lubię zajmować się twórczością, rękodziełem, robię to z głębi serca. W swojej szafie znalazłam rzeczy, które dawno nie nosiłam. Z kilku niepotrzebnych rzeczy powstał komplet- koszulka z krótkim rękawem i torebka, nazwałam go “strój walentynkowy”, bo jest bardzo miły i lekki. Wykorzystałam dwie stare koszulki i materiał tiulowy. Torebka utrzymuje się na złotym łańcuszku, a upiększa je czerwony kwiatek, który do niczego nie służył, także były wykorzystane igła i nić do szycia.
upcykling upcykling upcykling upcykling

Amelię Wiszenko 2h

Upcycling to świetny sposób, aby nadać starym rzeczom nowe życie, przy wprowadzeniu świeżość do naszych szaf. Moim pomysłem są bardzo modne w tym sezonie spodnie wykonane metodą patchwork. Czarne spodnie kupiłam w sklepie z odzieżą używaną za jedyne 12 zł. Następnie zrobiłam przegląd szafy i wybrałam 2 zapomniane już spódnice oraz chustę bandamkę. Powycinałam kwadraty 25 cm x 25 cm. Każdy z nich założyłam i obszyłam na maszynie do szycia. Kolejnym krokiem było zszycie wszystkich materiałów ze sobą. Na koniec przyszłam wszystko do spodni i gotowe! Myślę, że jest to łatwy sposób, który odmieni nasze nudne spodnie i nada im nowej wartości.